Praktyki zawodowe

Studenckie praktyki zawodowe na kierunku Kosmetologia realizowane są zgodnie z programem studiów i obejmują łącznie 6 miesięcy, co odpowiada 960 godzinom dydaktycznym. Łączna liczba punktów ECTS, które student musi uzyskać w ramach praktyk wynosi 40. Efekty uczenia się i sposoby weryfikacji ich osiągnięcia opisane są w sylabusach poszczególnych modułów praktyk zawodowych. Uczestnicy praktyk utrwalają i doskonalą umiejętności nabywane w ramach przedmiotów kierunkowych.

Praktyki zawodowe zgrupowane są w 5 modułów:

  • Praktyka zawodowa I: semestr: 2, wymiar: 160 h, charakter: praktyka wakacyjna (4 tygodnie);
  • Praktyka zawodowa II: semestr: 4, wymiar: 120 h, charakter: praktyka śródsemestralna (1 dzień w każdym tygodniu);
  • Praktyka zawodowa III: semestr: 4, wymiar: 200 h, charakter: praktyka wakacyjna (5 tygodni);
  • Praktyka zawodowa IV: semestr: 5, wymiar: 240 h, charakter: praktyka śródsemestralna (2 dni w każdym tygodniu);
  • Praktyka zawodowa V: semestr: 6, wymiar: 240 h, charakter: praktyka śródsemestralna (2 dni w każdym tygodniu).

Sekwencja praktyk zawodowych jest ściśle skorelowana z rozkładem zajęć odbywających się w poszczególnych semestrach.

Praktyki zawodowe mogą być realizowane w salonach i gabinetach kosmetycznych, kosmetyczno-fryzjerskich, kosmetyczno-dermatologicznych, ośrodkach SPA i Wellness, pracowniach wizażu i charakteryzacji, laboratoriach kosmetycznych oraz innych miejscach zapewniających realizację programu praktyki zawodowej.

Student odbywa praktykę zawodową w czasie roku akademickiego (śródsemestralnie) lub w czasie przerwy wakacyjnej na podstawie odpowiedniej umowy zawieranej między Akademią Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile a organizatorem praktyk (instytucją, przedsiębiorstwem lub inną jednostką, które przyjmują studenta na praktyki). Student może dokonać wyboru podmiotu, w którym odbędzie praktykę zawodową. Obowiązkiem każdego studenta jest realizacja zadań wynikających z programu praktyk zawodowych.

Cel praktyk, obowiązki organizatorów i uczestników praktyk, organizację i przebieg studenckich praktyk zawodowych, miejsca realizacji, warunki zaliczania oraz finansowanie praktyk określa Regulamin Praktyk Zawodowych Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem praktyk sprawuje kierunkowy opiekun praktyki wspierany przez pracowników Działu Praktyk Studenckich i Karier.

Ważnym elementem dbałości o jakość praktyk zawodowych jest ewaluacja opinii na temat warunków realizacji praktyk uzyskanych w ramach ankiet obowiązkowo wypełnianych przez studentów po zakończeniu każdego modułu praktyk zawodowych.

Ważne dokumenty:

Regulamin praktyk zawodowych Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile (pobierz)

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"